درباره كارگاه

- در دومین کنگره بیماری های عروق ریوی به منظور افزایش توانمندی پزشکان متخصص و فوق تخصص در این زمینه برگزاری 3 گارگاه در نظر گزفته شده است :


* گارگاه کاتتریسم قلب راست: با توجه به اینکه  تشخیص قطعی بیماران مبتلا به فشار خون ریوی بر اساس انجام کاتتریسم قلب راست میباشد و در حال حاضر انجام کاتتریسم قلب راست استاندارد با قابلیت اندازه گیزی برون ده قلبی و انجام تست وازو راکتیو در مراکز بسیار محدودی انجام میگیرد و  همچنین  افزایش توانمندی پزشکان متخصص و فوق تخصصص در حوزه های قلب و ریه احساس میگردد.  این کارگاه با ظرفیت 20 نفر و به مدت 90 دقیقه بر گزار خواهد شد. 


* کارگاه سونوگرافی عروق: هدف از برگزاری این کارگاه افزایش توانمندی پزشکان در زمینه نحوه استفاده از سونوگرافی در ارزیابی عروق بزرگ بویژه IVC , ورید ژوگولار داخلی میباشد. گروه هدف در این کارگاه فوق تخصصین ریه , فوق تخصصین و متخصصین قلب , داخلی  طب اورژانس, بیهوشی و فلوهای مراقبت ویژه، این کارگاه در دو قسمت تئوری و عملی برگزار خواهد شد و در قسمت عملی شرکت کنندگان میی توانند بر روی بیمار با فشار پولمونر بالا و فرد نرمال وضعیت عروق بزرگ بویژه IVC را عملا مشاهده کنند. 

* کارگاه مونیتورینگ پیشرفته قلبی ریوی: هدف از اين كارگاه افزايش توانمندي  پزشكان در تشخيص علل اختلالات همودینامیک و روش برخورد و تفسیر پارامترهای همودینامیک به روش نیمه تهاجمی میباشد که با توجه به پیشرفتهای صورت گرفته در این زمینه در طی سالهای اخیر جهت استفاده فوق تخصصین ریه، مراقبتهای ویژه و قلب مفید و کاربردی خواهد بود. این کارگاه در 90 دقیقه در دو قسمت عملی و تءوری برگزار خواهد شد.


+ اطلاعات تکمیلی شامل مدرسین و ریز موضوعات مورد ارائه در کارگاه های کنگره به زودی اعلام خواهد شد.
اسپانسرها