درباره كارگاه

- در دومین کنگره بیماری های عروق ریوی به منظور افزایش توانمندی پزشکان متخصص و فوق تخصص در این زمینه برگزاری 2 گارگاه در نظر گزفته شده است :


-- گارگاه کاتتریسم قلب راست: با توجه به اینکه  تشخیص قطعی بیماران مبتلا به فشار خون ریوی بر اساس انجام کاتتریسم قلب راست میباشد و در حال حاضر انجام کاتتریسم قلب راست استاندارد با قابلیت اندازه گیزی برون ده قلبی و انجام تست وازو راکتیو در مراکز بسیار محدودی انجام میگیرد و  همچنین  افزایش توانمندی پزشکان متخصص و فوق تخصصص در حوزه های قلب و ریه احساس میگردد.  این کارگاه با ظرفیت 20 نفر و به مدت 90 دقیقه بر گزار خواهد شد. 


-- کارگاه سونوگرافی عروقهدف از برگزاری این کارگاه افزایش توانمندی پزشکان در زمینه نحوه استفاده از سونوگرافی در ارزیابی عروق بزرگ بویژه IVC , ورید ژوگولار داخلی میباشد. گروه هدف در این کارگاه فوق تخصصین ریه , فوق تخصصین و متخصصین قلب , داخلی  طب اورژانس, بیهوشی و فلوهای مراقبت ویژه . این کارگاه در دو قسمت تئوری و عملی برگزار خواهد شد و در قسمت عملی شرکت کنندگان میی توانند بر روی بیمار با فشار پولمونر بالا و فرد نرمال وضعیت عروق بزرگ بویژه IVC را عملا مشاهده کنند. 

-- کارگاه تست ورزش قلبی تنفسیهدف از اين كارگاه افزايش توانمندي  پزشكان در تشخيص افزايش فشار خون ريوي در مراحل اوليه با استفاده از ابزارهاي تشخيصي غير تهاجمي نظير تست ورزش قلبي ريوي ميباشد اين كارگاه براي همكاران فوق تخصص ريه برگزار خواهد شد و شامل دو بخش تئوري و عملي ميباشد در بخش عملي شركت كنندگان تفاوت يافته هاي تست ورزش قلبي ريوي در فرد نرمال با فرد مبتلابه افزايش فشار شريان ريوي را به صورت عملي آموزش خواهند ديد.


-اطلاعات تکمیلی شامل مدرسین و ریز موضوعات مورد ارائه در کارگاه های کنگره به زودی اعلام خواهد شد.
اسپانسرها